KONTAKT

 
Post-/besöksadress
Dansbandskanalen
Klågerupsvägen 16
245 44 Staffanstorp

 
Studio/Lyssnartelefon
020-19 18 17
E-posta studion

 
Allmänna frågor
046-25 27 52
E-posta allmänna frågor

 
Tekniska frågor
E-posta teknikavdelningen

 
Reklambokning/Traffic
020-12 13 02
traffic@dbmedia.se
Färdiga reklamproduktioner skickas till: reklam@dbmedia.se

 
Teknikchef
Jonas Borg
0706-52 08 81
jonas.borg@dbmedia.se

 
Musikchef
Daniel Bengtzzon
0704-38 34 84
daniel.bengtzzon@dbmedia.se

 
Försäljningschef
Roger Sandell
0733-27 97 05
roger.sandell@dbmedia.se

 
Säljare
Susanne Stangenfjord
0707-30 56 06
susanne.stangenfjord@dbmedia.se

Jimmy Ingesson
0761-09 89 91
jimmy.ingesson@dbmedia.se

Joakim Jarny
0708-10 65 12
joakim.jarny@dbmedia.se

 

 

Kommentarer inaktiverade.

  • Hotell Erikslund
    Vill du synas här

  • Just nu på Dansbandskanalen:

    Just nu spelas:

    Senast spelat:
  • Bil Bengtsson
    Svensk Fastighetsförmedling

  • Mer musik
    Dansbandskanalen är en del av DB Media AB. Här ingår också radiokanalerna Guldkanalen och Country Rocks Radio. Guldkanalen spelar musik från 60-talet fram till idag, blandat med svensktopshits och den bästa nya musiken. Country rocks Radio är, som namnet antyder, en kanal full med härlig countrymusik. Båda stationerna hittar du på webben eller i vår app som du kan ladda ner till din telefon eller surfplatta.
    guldkanalen.se
    countryrocksradio.com